עיסוי

נראה כי יש שני סוגים של אנשים. כאלו שהולכים לכל ספא ולכל מקום שבו אפשר לקבל עיסוי יעיל, וכאלו שממש לא אוהבים עיסויים. באופן כללי, כדאי שתדעו כי עיסויים הם הרבה מעבר לפינוק ולהנאה, יש בהם המון סגולות בהיבט הרפואי, כך שגם הם מתאימים למי שרוצה ליהנות מהם, והם אף נמצאו כאפקטיביים ביותר בריאות, הכול בהתאם לנסיבות. אבל חייבים להיות מציאותיים ולא להיסחף. בעוד עיסויים הוכחו כאפקטיביים מחקרית, הם עדיין לא מייתרים את הצורך להיפגש עם הרופא המטפל. במידה ועשיתם זאת, וניסיתם כל שיטת טיפול אפשרית, בוודאי תגלו כי עיסוי יכול לעזור לכם בעיסוי ראש שיקל על ההתמודדות שלכם עם כאבי ראש לפעמים, או באזור הבטן, שבו אתם חווים מיחושים.

האם עיסוי יכול להקל על מי שסובל מעצירות?

וזאת ידיעה סנסציונית – אכן כן, עיסוי מסוגל להקל על מי שסובל מעצירות או מכל מיני בעיות בעיכול, כאשר העיסוי בקיבה יכול בנקל להקל על חוסר הנוחות שאתם חווים כתוצאה מהעצירות. על פי מחקר שבוצע לפני כשש שנים, נמצא כי העיסוי בבטן מסייע לבני אדם אשר התמודדו עם עצירות קשה בתום הליך כירורגי להזזת המעיים, והם חשו הרבה יותר נינוחים.

האם עיסוי מקל על מתחים?

נראה, על פניו, כי היתרון המוביל של עיסוי הוא הקלה על הפגה ממתחים. נראה כי נדרשים עוד מחקרים בתחום זה, אבל ממה שקיים כיום ניתן להסיק כי טיפול באמצעות עיסויים עשוי להפחית את ההורמונים של המתחים, כדוגמת – קורטיזול, ועדויות אנקדוטיות של מחקרים רבים מורות על כך כי העיסויים עשויים לסייע בהורדה או בהפחתה של מתחים, כמו גם לעודד רוגע.

האם עיסוי יכול לסייע למי שלוקה בפיברומיאלגיה?

על פניו, נראה כי בני אדם שסובלים מפיברומיאלגיה יכולים להרוויח המון כתוצאה מצליחה של עיסוי. באופן כללי, בני אדם שסובלים מתסמונת של הפיברומיאלגיה חווים כאבים כרוניים, וכן שינויי מצבי רוח, בעיות בשינה ובעיות בזיכרון. הוכח זה מכבר, כי טיפולים באמצעות עיסויים מועילים לחולים אלו, אבל הם לא משמשים בתור תרופה למצב, מדובר אודות טיפול משלים, שחייב להתלוות לטיפולים של פיזיותרפיה, תרופות וליווי של ייעוץ. על מנת שתוכלו להפיק את המרב מעיסויים, בעודכם סובלים מפיברומיאלגיה, כדאי שתיוועצו עם הרופא המטפל.

Previous post גזל דומיין
Next post צמיגים בזול